Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

ŠVENTINIS RYTMETIS „ŠV. JURGIO – GANIKLIO DIENA“

„Atjoja Jurgis ant balto žirgo!“

„Tegul jūsų karvės būna pieningos, kiaulės riebios, arkliai obuoliuoti, avys garbanotos.“

„Jurgi, Jurgeli, prikelk žemelę…“

Tokiais prašymais ir palinkėjimais prasidėjo Jurginių diena.Senovėje šią dieną piemenėliai būtinai išgindavo gyvulius į ganyklą, apžiūrėdavo sužėlusią žolę. Buvo tikima, kad šv. Jurgis saugo vasaros raktus: jis gali atrakinti dangų, kad palytų, žemę, kad sužaliuotų žolė. O kad metai būtų derlingi, laimingi ir turtingi, Gaspadinė Jurgiui būtinai prie kepurės prisegdavo grūdų varpų. Valstiečiai  tą dieną nearė, nesėjo, neakėjo, nekasė – nejudino žemės.

Tad ir darželyje Jurgis (mokytoja R. Skurvydienė) sujudino piemenėlius, arkliukus, aveles, pasidžiaugė pabudusiomis boružėlėmis ir bitelėmis. Visus sužiūrėjęs, pasidžiaugęs, kad jie po žiemos sveiki ir laimingi, Jurgelis palinkėjo sočių, darbingų metų. O šaunioji Gaspadinė (mokytoja V. Narkienė) prieš pavasario darbus pakvietė pasivaišinti sodo gėrybėmis.

Mokytoja metodininkė V. Narkienė