Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Šiltnamio istorijos

Mūsų darželio teritorijoje įrengėme nuostabų šiltnamį, kuriame vaikai turi unikalią galimybę patys sodinti, stebėti, auginti ir prižiūrėti įvairias daržoves. Rudenį jie galės ragauti savo pačių užaugintas daržoves, o tai ne tik suteiks džiaugsmo, bet ir skatins jų socialinių įgūdžių bei atsakomybės formavimąsi. Šiltnamis tapo ne tik augalų, bet ir vaikų kūrybiškumo namais. Čia jie kuria spalvingas šiltnamio istorijas, mokosi bendradarbiauti, dalintis atsakomybėmis ir rūpintis augalais. Lauko lysvėse užaugo vaistažoles ir prieskonines daržoves, kurios ne tik puošia mūsų darželio teritoriją, bet ir padeda vaikams susipažinti su žaliuoju pasauliu. Suskubome jas džiovinti žiemai, juk norėsis karštos arbatos ilgais rudenio vakarais.

Stovyklautojai dalyvavo smagioje ir ugdančioje veikloje – jie pasisodino gėlių į pakabinamus vazonus! Ši patirtis ne tik suteikė daug džiaugsmo ir pasididžiavimo, bet ir buvo puiki proga vaikams susipažinti su augalų priežiūra bei atsakomybe už gyvąją gamtą. Per šią veiklą vaikai sužinojo, kaip sodinti ir rūpintis gėlėmis, suprato, kiek svarbi yra kantrybė ir nuolatinė priežiūra, kad augalai augtų ir žydėtų. Vaikai mokėsi bendradarbiauti, dalintis užduotimis ir padėti vieni kitiems, kas stiprina jų socialinius įgūdžius.

Be to, šis projektas padeda ugdyti meilę gamtai ir ekologinį sąmoningumą nuo mažų dienų. Vaikai dabar gali stebėti savo sodintų gėlių augimą ir žydėjimą, o tai skatina juos būti atsakingais ir rūpestingais.

Pakabinami vazonai su vaikų pasodintomis gėlėmis papuošė mūsų darželio aplinką, sukurdami dar jaukesnę ir gražesnę erdvę visiems. Džiaugiamės vaikų entuziazmu ir kūrybingumu, bei tikimės, kad ši patirtis padės jiems augti mylinčiais ir atsakingais gamtos puoselėtojais.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Jakštienė