Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Ekologinio skonio ekspedicija

Birželio 12 dieną, stovyklautojai vyko į braškių ūkį. Turėjome galimybę pamatyti, kaip vystomas braškių ūkis ir susipažinti su braškių auginimo procesu. Ūkininkų Linos ir Gintauto Druskinių ekologiniame braškių ūkyje vaikai sužinojo apie braškių sodinimą, priežiūrą ir derliaus nuėmimą. Be to, jie galėjo patys paskanauti šviežių, ekologiškų braškių tiesiai iš lysvių.

Vaikai iš arti pamatė, kaip kruopščiai prižiūrimos braškių plantacijos: kaip sodinamos, laistomos ir apsaugomos nuo kenkėjų bei ligų. Jie sužinojo apie ekologinio ūkininkavimo principus, kurie padeda išauginti sveikus ir skanius vaisius, nenaudojant cheminių trąšų ir pesticidų. Ūkininkai Lina ir Gintautas Druskiniai pasakojo apie svarbiausius braškių augimo etapus – nuo sėklos iki prinokusio vaisiaus, parodė, kaip renkamas derlius ir kaip vyksta braškių perdirbimas bei pakavimas.

Vaikai taip pat turėjo galimybę užduoti klausimus ir sužinoti daug įdomių faktų apie braškes. Pavyzdžiui, jie išmoko atpažinti skirtingas braškių veisles, sužinojo, kokios sąlygos reikalingos geram derliui, ir kokie yra svarbiausi braškių auginimo iššūkiai.

Po pažintinės dalies vaikai smagiai praleido laiką rinkdami uogas. Ši išvyka ne tik praturtino vaikų žinias apie ūkininkavimą, bet ir suteikė galimybę praleisti smagią dieną gamtoje, mėgaujantis skaniais vasaros vaisiais ir skoniais.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Jakštienė