Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Metodinė diena lauko laboratorijoje – „Smėlio ir vandens galia“

„Diena be mokslo – tuščiai praleista diena. Tiek daug yra ko mokytis ir tiek mažai turime tam laiko“ (A. Einšteinas).

Kasdien vis labiau suvokiame, kad stipriai besikeičiantis pasaulis įpareigoja nuolat skatinti vaikų smalsumą, žinių troškimą, todėl kasdienėje veikloje būtina patyriminė veikla. O į klausimą – ar įmanoma mažuosius sudominti STEAM veikla? Galime drąsiai atsakyti, kad TAIP. Ir tai mes kartu su gr.“Boružiukai“ vaikais įrodėme Spalio 20 d. mūsų darželyje vykusioje metodinėje dienoje. Netradicinės lauko erdvės, priemonės ir praktinis jų taikymas rodo, kokia įtraukianti ir smagi gali būti vaikų veikla, kiek daug neišnaudotų dalykų atrandame tada, kai išsilaisviname iš standartų daromos įtakos. Eksperimentai, tyrinėjimai, bandymai, džiugios emocijos – tai puiki galimybė paįvairinti veiklas su vaikais. O jei visą tai dar vyksta lauke! Laukas – tai puiki edukacinė erdvė vaikų  kūrybinei veiklai, žadinant norą pažinti, tyrinėti ir kurti. Pasitelkus STEAM metodą vaikai per patirtinį ugdymąsi bendraudami ir bendradarbiaudami, mokėsi spręsti ir nugalėti kylančias problemas, žaisti, tyrinėti, išbandė naujus dalykus, įgijo naujų žinių ir gebėjimų. „Linksmosios STEAM laboratorijos“ veiklų metu, vaikai pildami vandenį į įvairius  vamzdžius, stebėjo, kur ir kaip jis išteka. Atliko bandymą su vandeniu, „Vandenėlis  tas pats, bet bėga skirtingai“. Stebėjo, matavo, lygino, ar visas vanduo sutekės atgal į indą. Skaičiavo, sprendė praktinius sudėties ir atimties uždavinius. Susipažins su nauja piešimo technika. Visuomet smagu paeksperimentuoti ir pamėginti piešti netradicinėmis priemonėmis. Šį kartą vaikai išbandė piešimą „byrančiu“ smėliu. Atliko kūrybinę užduotį – „Nuostabus rudens paveikslas“. Gaila, kad piešinio negalėjome parsinešti į grupę. Tai buvo smagi diena atrandant, išbandant, tyrinėjant, eksperimentuojant ir žaidžiant.

Vyresnioji mokytoja Vilija Gerikienė