Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Atverkime duris į profesijų pasaulį !

                      Lopšelyje-darželyje visą kovo mėnesį vyko karjeros ugdymo  projektas – virtuali foto paroda – „Atverkime duris į profesijų pasaulį“,  skirtas plėtoti bendradarbiavimą tarp vaikų ir tėvų, tarp įstaigos grupių. Tikslas – aktyviai bendradarbiaujant su tėvais, skatinti vaikų domėjimąsi profesijomis. Pirmiausia išsiaiškinti kas yra tos profesijos? Ar tikrai visi darbai yra reikalingi? Kas nutiktų jei staiga pasaulyje neliktų vienos ar kitos specialybės darbuotojų? Ar darbus turi tik žmonės? Vyko diskusijos, vaikai išsakė savo mintis ir pastebėjimus. Ugdomųjų veiklų metu su vaikais diskutavome apie tėvų profesijas, jų atliekamą darbą,  domėjomės darželyje ir artimiausioje aplinkoje dirbančių žmonių specialybėmis. Mažieji svarstė, kuo norėtų dirbti užaugę. Ugdytiniai buvo skatinami  drąsiai išsakyti savo nuomonę, paaiškinti, kodėl norėtų rinktis vienokią ar kitokią profesiją. Vaikai kūrė darbelius, piešė, profesijų savitumą atskleidė savo kūrybiniuose žaidimuose.

                      Smagu, kad į projektą aktyviai įsitraukė tėvai, noriai pristatė savo profesijas: mokytojo, pardavėjos, muzikos pedagogo, gaisrininko, odontologo, dailininko, statybininko-apdailininko, apipavidalintojo, ūkininko, kirpėjos ir kitų. Tėveliai itin atsakingai ruošėsi susitikimams: vieni kviesdavosi pas save, kiti atvykdavo į įstaigą, parengdavo pristatymus, apgalvodavo kaip sudominti vaikus, sugalvodavo žaidimų, užduočių, atsinešdavo vaizdinės medžiagos, mokomųjų knygelių, įrankių. Smagu buvo lankytis tėvelių darbovietėse arba sulaukti svečių darželyje. Vaikai išgirdo ir sužinojo daug nežinomų žodžių: profesijų, įrankių, reikmenų pavadinimų, įgijo naujos patirties, naujų įgūdžių. Tai buvo puiki galimybė ne tik įgyti žinių, bet ir patirti džiaugsmo: tai mano tėvelis, tai mano mamytė, vaikai su pasididžiavimu pasakojo, kad tai jų tėveliai atėjo į grupę ir rodo turimą profesiją. Vaikai sužinojo, kiek įdomių dalykų gali slypėti iš pažiūros paprastose profesijose. Itin smagu, kad tėveliai  rimtai į tai pažiūrėjo ir pasistengė, kad vaikai susipažintų ne tik teoriškai, bet gautų galimybę bent truputį prisiliesti ir praktiškai. Mokytojų ir tėvų darbas davė puikius rezultatus, vaikai ne tik sužinojo naujų profesijų, bet dabar geba lengvai apibūdinti jas.

Dėkojame, tėveliams už bendradarbiavimą projekte „Atverkime duris į profesijų pasaulį”!

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė, projekto iniciatorė Virginija Navidanskienė

_autotone