Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Projektas „Moliūgo namelio šviesa“

Įsibėgėjus rudeniui, kai oras tampa vis  šaltesnis, kai žemę vis labiau gaubia tamsa,  norisi šviesos ir šilumos, kuri mus sušildytų, skleistų ramybę, viltį ir džiaugsmą. O sušildyti norisi ne tik rankas, bet ir širdį. Mūsų kasdienybėje yra daugybė galimybių  įžiebti šviesą, suteikiančią ne tik grožio, bet ir šilumos. Mokytojos Vilija Gerikienė ir Rita Bičkutė jau trečius metus iš eilės darželyje vykdo tęstinį, ilgalaikį projektą „Moliūgo namelio šviesa“, kuris į įstaigą atneša daug įdomių ir netradicinių veiklų. Šį kartą vaikai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su daržo karaliumi – moliūgu, ragavo iš jo pagamintus patiekalus, atliko STEM veiklas lauke, meninei veiklai vaikai panaudojo moliūgų sėklas. Projekto paskutinę dieną suorganizuota rudeniška ir jauki moliūgų-žibintų paroda, kuri  tapo gražia mūsų darželio tradicija, minint Visų šventųjų dieną.  Projekto metu darželio ugdytiniai buvo kviečiami kartu su savo šeimomis išskaptuoti moliūgą, kuris šį kartą turėjo tapti nameliu ir papuošti  įstaigos teritoriją, bei savo švieselėmis nušviesti tamsėjančius rytmečius. Visą savaitę darželyje vyko moliūgų skaptavimo dirbtuvėlės į kurias aktyviai įsitraukė ir darželio bendruomenė. Džiaugiamės, kad įdedant vaizduotės, kūrybiškumo, kruopštumo ir meilės įstaigą pasiekė daugiau kaip 60 įvairiai pjaustytų, raižytų moliūgų namelių.  Kad nameliai atrodytų tikrai jaukus, ir galėtumėme  pasidžiaugti tamsoje plevenančia magija surengėme kasmetinę moliūgų – žibintų įžiebimo šventę, kuri tradiciškai organizuojama paskutinį spalio penktadienį, kai baigiasi vasaros laikas. Renginio metu uždegdami šiltas ugneles padovanojome sau ir kitiems nuostabių akimirkų, pradžiuginom kiekvieno vaiko širdelę. Kartu su šeima pagaminti žibintai, šviečiantys tamsoje, suteikė vaikams džiaugsmo ir pasididžiavimo jausmą. Rudeniško vakaro tamsoje plevenantys žiburiukai mums visiems primena, kad nors lauke ir tamsu, bet viduje visada šilta ir šviesu.

Vyresn.mokytoja Vilija Gerikienė ir mokytoja Rita Bičkutė