Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

TRYS KARALIAI – IŠMINČIAI

Sausio 6-tą dieną  į Ylakių vaikų lopšelį-darželį atvyko Trys karaliai išminčiai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Jie pranešė žinią, kad labai seniai mūsų žemėje įvyko didelis stebuklas  – gimė kūdikėlis Jėzus ir tada danguje įsižiebė vakarinė žvaigždė. Šitą žvaigždę karaliai išvydę ir atkeliavo visus pasveikinti. Pas mus karaliai atvyko su karališkomis dovanomis: smilkalais, auksu ir mira. Išminčiaus Kasparo dovana – smilkalai apsaugo nuo įvairiausių blogybių, piktų dvasių. Išminčiaus Merkelio dovana – auksas, kad būtume turtingi ir laimingi. Išminčiaus Baltazaro dovana – mira, kad būtume sveiki.  Po karalių ritualų pakvietė visus pašokti – „Trys Karaliai“. Trijų karalių dieną baigiasi žiemos šventės, laikas atsisveikinti su eglute, jos puošmenomis, reikia užgesinti visas švieseles lauke. Išeinantys išminčiai ant durų užrašė savo vardo pirmąsias raides +K+M+B. Žmonės duris ženklina tam, kad pro jas neįeitų blogis, piktoji dvasia. Tai tarytum namų užraktas – gerumo, dosnumo, dalinimosi ženklas.

 Mokytoja metodininkė Rūta Freimutienė