Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

ADVENTINĖ POPIETĖ

Už lango balta, šalti vėjai čaižo veidą, nešioja sniegą, šalta…Ir gražu…Žiema. Ir būtent žiemą tyliai ir paslaptingai į žemę atkeliauja pačios gražiausios šventės Kūčios, šv. Kalėdos…

Gruodį prasideda adventas.  Lotyniškai žodis „adventus“ reiškia „atėjimą“. Tikintiesiems adventas – tai susikaupimo, dvasios ir kūno apsivalymo periodas. Juo prasideda bažnytinių švenčių liturginiai metai. Šis laikotarpis yra skirtas pažymėti laiką iki Jėzaus gimimo. Per adventą krikščionys tradiciškai penktadieniais pasninkauja, o viso advento laikotarpiu atsisako triukšmingų linksmybių, skiria daugiau laiko apmąstymams. Adventas – tai laikas, kai mes norime būti geri, draugiški ir dovanojame vieni kitiems šypsenas. Tai stebuklų metas ir po darželį sklando švenčių laukimo nuotaikos. Jos atsispindi vaikų veiduose, kai jie padeda mokytojoms puošti eglutes, kabinti žybsinčias girliandas, gaminti žaisliukus, uždegti pirmąją advento žvakelę…

Šiemet advento vakaronė įstaigoje vyko atskirai grupėmis. ,,Boružiukai“ ir ,,Kiškučiai“ dainavo, šoko ir  pasakojo apie advento vainiko reikšmę, kokie šio laikotarpio papročiai, kaip seniau žmonės laikėsi tradicijų, mokė tėvelius burtų, linkėjo vieni kitiems gerų ir dosnių metų. Grupės ,,Drugeliai“ vaikai, tarsi balti angelėliai savo tyrais balseliais ir šokio žingsneliais džiugino mamyčių širdeles, o vakarą vainikavo pačių puoštos eglutės įžiebimas. Grupės ,,Bitutės“ vaikučiai sekė ,,Angelų pasaką“, kartu su tėveliais dekoravo Džesikos mamytės iškeptus meduolius ir advento vainiką puošė uždegdami po žvakelę su linkėjimais. Patys mažiausieji ,,Spinduliukai“ kvietė kartu padainuoti ir pamuzikuoti savo mamytes.

Visose grupėse vakaronės metu tėveliai kūrė adventinius vainikus Ylakių vaikų lopšelio-darželio lauko erdvei papuošti. Kad šventinis laikotarpis neprailgtų, tėveliai ir darželio bendruomenė kiekvienais metais kuria vis naujas kalėdines dekoracijas. Rytais ir vakarais vaikučius pasitinka spalvotos žybsinčios švieselės, kurios džiugiai nuteikia Kalėdų Senelio laukimui.

Mokytoja metodininkė Rita Skurvydienė