KALBOS TAKELIU

Jau antrus metus vasario mėnesį vyko logopedės Loretos Petrutienės projektas-veiklos grupėse „Kalbos takeliu“. Šiais metais jis turėjo pavadinimą „8 pojūčiai“. Pirmą savaitę  grupėse su vaikais aptarėme žmogaus turimus pojūčius ir kaip jie svarbūs mums atliekant įvairias užduotis. Užduotys vaikams apjungė visus pojūčius: žiūrėti, klausytis, suprasti, įsiminti ir atlikti nurodytą veiksmą. Visos grupės  mokėsi sakyti po eilėraštuką su judesiais. Nuo antros savaitės veiklos buvo skirtos girdimojo suvokimo lavinimui, t.y. labai dirbo ausytės. Vaikai klausėsi gamtos, aplinkos, gyvūnų, daiktų, muzikos, namų, žmogaus skleidžiamų garsų ir bandė juos atpažinti bei parodyti paveikslėliuose. Po vieną garsą atspėti  nebuvo sunku. Labai dėmesingai klausėsi ir atliko užduotis  grupės „Bitutės“ vaikai. Žaidėm beveik visą valandą. Priešmokyklinės grupės „Boružiukai“ – patys vyriausi, todėl daug moka atpažinti garsų. Sunkesnės užduotys buvo „Lenktynės“: klausytis ir greitai surasti  10 nurodytų paveikslėlių ir „Atpažink 5-7 garsus“, kurie skamba gatvėje, vonioje, kambaryje, miške, ryte, per lietų ir panašiai. Žaidžiant ir mokantis paaiškėjo, kad ausytės greitai pavargsta ir dėmesys pabėga grupių „Kiškučiai“ ir „Spinduliukai“ vaikams. Turime judresnius vaikus, kuriuos dėmesingumo ir klausymosi reikia mokyti. Girdimojo suvokimo užduotis šie ugdytiniai atliko savarankiškai žaisdami grupėje su garsų kubeliais.

Logopedė Loreta Petrutienė