Svečiuose pas tautodailininkę

Š. m. gruodžio 13 d. Lino mamytė surengė etnokultūrinę išvyką pas tautodailininkę Laimą Valančiauskienę. Išvyka vyko įgyvendinant tęstinį etnokultūrinį projektą ,,Mažu takeliu per Ylakius“.
Didėjantis atotrūkis tarp šiuolaikinių žmonių buities ir senųjų tradicijų savaime verčia ieškoti būdų, kaip įdomiau vaikus supažindinti ir perteikti  jiems etnokultūrines žinias. Todėl mažuosius priešmokyklinukus pakvietėme susipažinti su miestelio tautodailininke Laima Valančiauskiene.
Priešmokyklinukai susidomėję klausėsi pasakojimo apie tai, kaip pradėjo drožinėti, kokius įrankius,  drožybos tradicijas naudojo. Rodė  daiktus kuriuos sukūrė seniau ir šiuo metu  gaminamus: žaislus, originalius papuošalus, šaukštus, kaukes, velnius, žvakides ir kt. dirbinius. Apsilankius  iš arti stebėjo, kaip gimsta daiktai, kurie puošia namus, kiemą, buitį, tai – naturalūs ir nekenksmingi, kvepiantys medžiu ir paslaptimi, kurią saugo tautodailininkės kūryba.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija Navidanskienė.