Pilietiškumo projektas – „ŽEMAITĖJĖ – MONA NOMA“

Gimtasis kraštas yra vieta, kurioje mes gimėm arba kurioje gyvenam. Kiekvienas iš mūsų mylime savo gimtą kraštą, nes jis mums yra svarbus ir jame jaučiamės laimingi.  Kiekvienam žmogui gimtasis kraštas, jo gimtoji kalba patys mieliausi ir svarbiausi. Tai pats gražiausias ir širdžiai mieliausias lopinėlis visame pasaulyje. Pilietiškumo ir tautiškumo ugdymas – atsakingas darbas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio ir pastangų. Tai vertybių ugdymas. Mes nuolatos kalbame su vaikais apie mūsų Lietuvą, kuri tarsi dėlionė su skirtingomis tradicijomis, architektūra, drabužiais ir net skirtingais kalbos ypatumais. Vasario 12d.  startavęs  pilietiškumo projektas ,,Žemaitėjė – mona noma“ , kurio tikslas – stiprinti ugdytinių tautinio tapatumo, bendrumo su aplinka jausmą, baigėsi  Kovo 7 d. Šis projektas buvo  skirtas įtraukti Vakarų Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas į „Vasario 16-osios“ ir „Kovo 11- osios“ minėjimų ciklą. Projektą sudarė keturi etapai: Pirmajame etape, viktorinoje  „Kaip gerai pažįsti Lietuvą?“ dalyvavo Skuodo vaikų lopšelis-darželis ir Skuodo rajono Mosėdžio vaikų lopšelis-darželis. Antrajame  projekto  etape, viktorinoje „Aš kėits žemaitis“  dalyvavo Mažeikių lopšelis-darželis „Eglutė“ ir Telšių vaikų lopšelis-darželis „Mastis“.  Kovo 5 dieną, sveikinimus Lietuvai dovanojo  mūsų įstaigos gr. ,,Drugeliai“  ir gr. ,,Boružiukai“  vaizdo pokalbyje kartu su Klaipėdos vaikų lopšelio-darželio ,,Aitvarėlis“ ugdytiniais. Kovo 7 dieną, trumpus  pristatymus „Kuo ypatingas mano kraštas“ parengė ir vieni kitiems pristatė  mūsų įstaigos gr. ,,Boružiukai“  vaizdo pokalbyje kartu su Nidos vaikų lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ ugdytiniais. Norime tikėti, kad šio projekto metu , mažais žingsneliais vedami mokytojų  vaikai suprato, kad gimtasis kraštas, Lietuva esame mes patys, mūsų maži ir dideli darbai savo šaliai, meilė ir pagarba artimui, savo žemei, kalbai, praeičiai yra didelis turtas. Tegul vaikų širdelėse  pamažu auga supratimas, kas gi yra Lietuva, kodėl ji brangi, kas yra gimtoji kalba, laisvė. Dėkojame už bendradarbiavimą !

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vilija Gerikienė ir Rita Bičkutė.