Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Skuodo rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų saviraiškos diena

Gegužės 25 dieną, Skuodo vaikų lopšelis darželis, organizavo Skuodo rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų saviraiškos šventę, kurioje dalyvavo mūsų darželio atstovai gr. „Bitutės“. Šventės atidarymo metu, vaikučiai prisistatė ir visiems renginio dalyviams skyrė po du pasirodymus: šokiai „Vabaliukai“ ir „Šaukštai“. (Vaikus ruošė Vyresn. meninio ugdymo mokytoja V. Mockienė ir grupės mokytoja V. Gerikienė). Po šventės atidarymo keliavome į lauką, o čia mūsų laukė net 6 veiklų kampeliai, stotelės. Pirmiausia sudalyvavome eksperimentų ir tyrimų užsiėmimų laboratorijoje – „STEAM namai“ . Laboratorijoje susipažinome su vandens savybėmis, tyrinėjome vandens būvio pokyčius jį šaldant arba kaitinant. Didžiulę nuostabą vaikams sukėlė sausas ledas, kuris ėmė skleisti tirštą rūką ir pasklido po visą aikštelę. Fleshmobo aikštelėje vaikučių laukė sportiniai užsiėmimai. Linksmi pratimai, visiems kūno raumenukams ir linksmas šokis pabaigoje nepaliko abejingų sportinei veiklai.  Saviraiškos dieną tęsėme „Spalvų pasaulis“ stotelėje. Čia visi kartu kūrėme bendrą piešinį, o  piešimas – puikus būdas padedantis nusiraminti, atsipalaiduoti, susikaupti, sutelkti dėmesį, galimybė perteikti emocijas, išreikšti savo idėjas. Abejingu nepaliko ketvirtoji stotelė – „Relakso kupolas“, kuriame galėjome medituoti ir uostyti įvairiausius eterinius aliejus. „Kabantys sodai“ – kvietė kurti kabančius meno kūrinius, kuriuos mažieji, kūrė savo rankomis. Paskutinė stotelė „Moksliuko laboratorija“ sutelkė visą vaikų dėmesį, nes šioje stotelėje reikėjo minti mįsles, pritaikant informacines komunikacines technologijas. Diena Skuodo vaikų lopšelyje neprailgo, užsiėmimai, veiklos, orientuotos į vaikus, kad būtų jam įdomu, skatintų  jį tyrinėti ir visapusiškai pažinti pasaulį. Sukurta, aktyvi ir prasminga vaikų saviraiškos diena.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigutė Jakštienė