Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Šaškių turnyras „Dovana darželiui“

Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelyje-darželyje, kovo 9 d., įvyko regioninis šaškių turnyras. Jo tikslas – propaguoti šaškių žaidimą tarp priešmokyklinio amžiaus vaikų.   Jau devintus metus iš eilės įstaigoje organizuojamas šaškių turnyras. Šiais metais jis dedikuojamas Ylakių vaikų lopšelio-darželio 30 metų atkūrimui paminėti. Kaip ir kasmet, prieš žaidynes, varžybos įstaigoje vyko tarp grupės draugų, jų tėvelių, pedagogų ir tik nugalėtojai turėjo galimybę susirungti su stipriausiais kitų įstaigų žaidėjais, atvykusiais iš Mažeikių, Mosėdžio, Skuodo vaikų lopšelių-darželių bei vaikučiai iš Ylakių gimnazijos Barstyčių skyriaus. Viso turnyre dalyvavo 14-lika priešmokyklinio amžiaus vaikų.

Renginį pradėjo direktorė Živilė Rancienė. Įžangos žodžiais ji pasveikino susirinkusius vaikus, pristatė atvykusius dalyvius bei Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro direktorių – turnyro vyriausiąjį teisėją Virginijų Valančių ir jo pavaduotoją teisėją Liną Mitkų bei palinkėjo gero, draugiško žaidimo. Mūsų darželio „Bitučių“ ir „Boružiukų“ grupių vaikučiai pasveikino svečius muzikiniais numeriais. Teisėjai dalyviams priminė žaidimo taisykles, dalyviai ištraukė numerius kas su kuo žais ir poros susėdo pirmosioms partijoms. Teisėjai atidžiai stebėjo, kad turnyras vyktų sklandžiai, nepažeidžiant taisyklių, sekė dalyvių žaidimą ir sumavo rezultatus. Smagu buvo žiūrėti vaikų nusiteikimą ir nenuilstamą kovą, kurios metu jaudulio užteko visiems.

            Pirmąją vietą iškovojo Ylakių vaikų lopšelio-darželio „Boružiukai“ grupės auklėtinė Elinga Jakštaitė (ruošė mokytojos Virginija Navidanskienė, Valerija Kurbatovienė). Antrą ir trečią vietas iškovojo Skuodo vaikų lopšelio-darželio auklėtiniai: antrą – Austėja Antanavičiūtė (ruošė mokytojos Daiva Dirkstienė ir Renata Vinogradovė), trečią – Simona Letukaitė (ruošė mokytojos Vida Bružienė ir Sada Kubilienė). Pasak teisėjų visi dalyviai buvo labai gerai pasirengę ir buvo vienas kito verti. Nugalėtojai apdovanoti medaliais ir diplomais. Visiems žaidėjams įteiktos padėkos ir prizai, o po atkaklios kovos buvo gera pasivaišinti saldžiomis vaišėmis, kurias paruošė įstaigos virėja.

Šaškės – sportas, vienas iš universaliausių laisvalaikio leidimo būdų. Žaisdami šį intelektualų žaidimą, vaikai mokosi ne tik greitai ir savarankiškai priimti sprendimus, bet ir paspausti ranką savo varžovui, garbingai laimėti ir pralaimėti.

Virginija Navidanskienė

Ylakių vaikų lopšelio darželio priešmokyklinės ugdymo grupės mokytoja metodininkė, renginio iniciatorė ir organizatorė.