Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Kodėl skaitomos knygos?

Sausio trečią savaitę pradėjome įgyvendinti projektą „Kodėl skaitomos knygos?”. Kad išsiaiškintume šį klausimą, sausio 18 dieną lankėmės Skuodo savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Ylakių filiale. Priešmokyklinės grupės „Boružiukai“ vaikams ši diena buvo ypatinga, nes daugumai jų tai buvo pirmasis apsilankymas bibliotekoje. Priešmokyklinukai sužinojo kiek daug knygelių gyvena bibliotekoje. Susidomėję vartė knygeles, klausėsi bibliotekininkės. Šių namų šeimininkė vaikams papasakojo, kad galima užsiimti mėgstama veikla po pamokų. Mažieji yra visada laukiami. Čia jie gali pabendrauti, pasidalinti naujais atradimais ir įspūdžiais, vyksta įvairūs užsiėmimai: lėlių spektakliai, knygų aptarimų popietės, žymių personažų gimtadienio minėjimai ir kt. Bibliotekininkė vaikams buvo paruošusi pačių
gražiausių, įdomiausių vaikiškų knygučių. Netgi skaitė nuotaikingą pasaką. Iš tikrųjų verta skaityti knygutes. Klausdami išsiaiškino, kaip tapti bibliotekos skaitytoju, kaip elgtis bibliotekoje, kaip užsisakyti norimą knygą ir kad ją reikia saugoti, ir laiku grąžinti. Paaiškino, kad bibliotekoje galima ir su kompiuteriais padirbėti. Vaikučiai viską apžiūrėję skubėjo „gydyti“ grupėje „sergančių“ knygučių. Smagiai praleidę laiką pažadėjo išmokti skaityti ir sugrįžti.


Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė V. Navidanskienė