Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Šventinė pramoga ,,Daržovės, vaisiai, sportas, sveikata – nuotaika visų gera“

Vienas žymus žmogus yra pasakęs ,,Vaiko fizinis lavinimas yra viso kito pagrindas“. Ikimokykliniame amžiuje fizinis aktyvumas, žaidimų džiaugsmas – viena svarbiausių fizinio ir dvasinio brendimo sąlygų, gyvybingumo, sveikatos pagrindas. Ir mes, organizuodami šventinį rytmetį ,,Daržovės, vaisiai, sportas, sveikata – nuotaika visų gera“, išsikėlėme tikslą: skatinti vaikų kūrybinį bendravimą su draugais, norą tapti stipriems, ištvermingiems, vikriems, drąsiems, suteikti žinių apie rudenį ir jo teikiamas gėrybes. O rudens gėrybes pažinti ir kartu sportuoti, bei pasilinksminti vaikams padėjo atskubėję miško žvėreliai – personažai: ežiukas (mokytoja R. Freimutienė) ir laputė (mokytoja R. Skurvydienė). Ežiukas jau buvo susiruošęs guolį žiemos miegui, kai jį netyčia pažadino lapė, apmėtydama obuoliais. Spygliuotasis žvėrelis paklausinėjo lapės ir vaikų apie daržoves ir vaisius, papasakojo kuo naudingos sveikatai šios sodo ir daržo gėrybės. Vaikai ežiukui ir lapei surengė koncertą: ,,Kačiukai“ pašoko ratelį, ,,Spinduliukai“ padainavo dainą ,,Saulutė“, ,,Drugeliai“ šoko pagal ,,Džimbos“ dainą ,, Drugeliai“ , ,,Bitutės“ pristatė savo dainelę ,,Bičių daina“, ,, Boružiukai‘‘ atliko kūrinį ,, Boružiukai mes maži‘‘. Vaikus paruošė meninio ugdymo mokytoja V. Mockienė. Po koncerto vyko smagiausia dalis – estafetės, kur vaikai patyrė begalinį džiaugsmą galėdami rungtyniauti, parodyti visą savo vikrumą, drąsą, ištvermę, pasitikėjimą savo jėgomis. Mažiausieji ,,rovė“ morkas, didesnieji ,,kasė“ bulves, tempė maišus prikrautus bulvių, varė burokėlius į vartus, ropojo, lindo pro kliūtis, atliko ėjimo, bėgimo, šokinėjimo, lygsvaros pratimus. Pramogos pabaigoje bendram šokiui sustojo visi šventės dalyviai. Visų akys spindėjo džiaugsmu, skruostai švietė raudoniu, kaip su pasimėgavimu kramsnojami sodo obuoliai. Tikimės, kad vaikas suvoks aktyvaus judėjimo, sveikos gyvensenos svarbą gyvenime ir supras, kaip reikia branginti savo sveikatą.

Mokytoja metodininkė Rita Skurvydienė