“Mano Lietuvai-100”

2018 metų vasario 16-oji neeilinė diena ne tik suaugusiems, bet ir vaikams.  Kiekvienoje ugdymo įstaigoje vyko šios dienos paminėjimo šventės. Mūsų darželyje  renginys vyko vasario 15 d. Šią svarbią dieną, pasipuošę savo pačių pagamintais trispalviais papuošalais, šventė ir mūsų darželio bendruomenė. Dalyviai nešini vėliavėlėmis, apsirengę tautiniais kostiumais rinkosi  į salę. Vyko šventė „Mano Lietuvai-100”. Ji skirta ne tik paminėti Lietuvos gimtadienį, bet ir supažindinti su Lietuvos simboliais, jų reikšmėmis, sostine, vadovu, vaizdais, kalba, savo gimtojo miestelio savitumais ir žemaičių tarme. Renginys prasidėjo Tautine giesme, susirinkusius pasveikino direktorė Živilė Rancienė ir perdavė žodį renginio vedėjoms ir organizatorėms priešmokyklinio ugdymo pedagogėms metodininkėms Virginijai Navidanskienei ir Rūtai Freimutienei. Grupių „Boružiukai“  ir  „Kiškučiai“ vaikučiai deklamavo nuostabias eiles apie Lietuvą. Visų grupių vaikai šoko, dainavo, deklamavo, grojo kūrinėlius apie mūsų šalį. Savo nedideliais, bet svarbiais darbeliais sveikino Lietuvą su gimtadieniu. Šventę  baigė visi dainuodami dainą „Svarbiausi žodžiai“. Pabaigoje  visus pradžiugino šventinis, butaforinis  tortas su fejerverkais. Fejerverkams sudegus, visų grupių vaikučiams buvo įteikti šakočiai ir mandarinai. Renginiui vaikus dainelių, ratelių mokė muzikos pedagogė Vaida Stasiulienė.

Ši  šventė – puiki pilietinio, patriotinio, tautinio ugdymo pamoka.

Visus sveikiname su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu. Lai neblėsta siekis kurti nepriklausomą, laisvą Lietuvą, kurioje augtų laimingas ir sveikas vaikas.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė V. Navidanskienė