Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Edukacinė-pažintinė išvyka į Apuolės piliakalnį „Mano gimtinės neatrasti lobiai“

Skuodo vardas istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1253 metais, kaip Kuršių teritorijos dalis. 2023-ieji paskelbti Kuršių metais – nes švenčiame 770 metų sukaktį. Tad šie metai Skuodo rajonui labai svarbūs ir ypatingi, todėl norime skyrėme didelį dėmesį savo gimtajam kraštui, ir suteikėme galimybę vaikams praturtėti žiniomis apie savo gimtinę, sužinoti kuo mes ir mūsų kraštas yra ypatingas. O ar visi žinome, kad mūsų – krašto istorija byloja, jog šioje žemėje daugiau nei prieš tūkstantį metų gyveno karingi ir vieningi kuršiai, jų sostinė – Apuolė – buvo anksčiausiai rašytiniuose šaltiniuose paminėta gyvenvietė dabartinės Lietuvos Respublikos teritorijoje, todėl Birželio 8- ą stovyklautojai susiruošė į šią vietovę.

Kokia stovykla be tikro žygio ir lobio ieškojimo? Vaikai, išklausę saugaus elgesio instruktažą ir susipažinę su numatyta stovyklos veikla, užkopė į puikųjį Apuolės piliakalnį, kur galėjo pasivaikščioti,  pasigrožėti nuostabiu kraštovaizdžiu, bei pasiklausyti buvusios Ylakių kultūros centro vadovės V.  Žitkuvienės pasakojimų apie tai kuo yra ypatingas mūsų kraštui Apuolės piliakalnis. Gamtos ir kitų bendraminčių apsuptyje stovyklos dalyviai atliko įvairias užduotis, mokinosi užkurti laužą, saugiai elgtis gamtoje ir nepalikti po savęs šiukšlių. Stovyklautojai galėjo tapti tikrais kuršiais, dalyvaudami orientacinėse varžybose, ieškojome užuominų ,,lobiui“ rasti. Studijavome žemėlapius, mokėmės dirbti komandoje, kūrėme savo komandos vėliavą, žaidėme įvairius judriuosius žaidimus, kurių metu buvo skatinamas komandinis darbas ir tarpusavio bendradarbiavimas. O išmokę atsargiai elgtis su ugnimi, išsikepėme ir dešrelių. O lobis? RADOM!

Mokytoja Rita Bičkutė