Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Užgavėnės !

-Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Nebandyk apgaut nė vieno!

Žino net maži vaikai –

Tavo šiaurėje namai!

Kanapinis visus grupių vaikus kvietė šitaip šaukti, švęsti Užgavėnes ir varyti žiemą lauk. Bet buvo labai susirūpinęs, kad neranda savo priešininko Lašininio. Vaikai, mokytojos, darbuotojos- visi persirengėliai- suskubo į pagalbą ieškoti Lašininio. Triukšmaudami, šokdami  ėjome ratu aplink darželį ir pagaliau pamatėm Lašininį bemiegantį žaidimų aikštelėje ant suoliuko. Vėl visi garsiai sutriukšmavom ir pažadinom jį. Lašininis kaip niekur nieko džiaugėsi sočiai prisivalgęs, o ką daugiau veikti, jei ne miegoti pavalgius. Visus vaišino riebiais lašinukais ir ragino toliau džiaugtis žiemos ramiu laiku. Dar blynų vaikų paprašė!!!  Kanapinis sutiko, nes kuo daugiau privalgysi, tuo sunkiau judėsi, o tokį storulį bus lengva nugalėti. Virėjos, tėveliai visus persirengėlius kvietė paskanauti ir prisivalgyti blynų. Oi, kokie skanūs blynai lauke. Muzika groja , blynai, atrodo, patys į burnas bėga. Sočiai ir saldžiai užvalgę visi vėl uždainavom: -Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Kanapinis supyko ir pareiškė: žiemai galas, Lašininiui galas, pavasaris jau čia pat. Kaip suprantat, prasidėjo pagrindinių veikėjų kova : Lašininiui nepavyko atsitūpti –atsistoti, apsisukti. O kai mušėsi su maišais, nugalėtas buvo iš trečio smūgio. Vargšelį nutempėm pailsėti ant suoliuko, o patys toliau šokom, dainavom, ratelius žaidėm. Nepamiršom seno papročio – aplankyti kaimynus. Smagiai dainuodami ir šokdami aplankėm biblioteką, seniūniją, parduotuvę. Labai pasistengėm linksmintis ir išvaryti žiemą.

Logopedė Loreta Petrutienė