Vaikai lankėsi Ylakių kultūros centro audimo muziejuje

Viena seniausių tautodailės šakų – audimas. Jau nuo senų laikų jaunamarčių pasididžiavimas buvo pilnos kraitinės skrynios, kupinos dailiai išaustų plonų drobelių. O iš kur tų drobelių buvo galima gauti priešmokyklinės grupės „Boružiukai“ vaikai, su auklėtoja V. Navidanskiene, šių metų sausio 30 d. norėdami susipažinti atkeliavo į Ylakių kultūros centro audimo muziejų. Šių namų šeimininkė Virginija Žitkuvienė ir rankdarbių mėgėjų klubo narė M. Korsakienė supažindino vaikus kiek ir kokių staklių centre yra. Vadovė Marija parodė vaikams, kaip audžiama. Vaikai galėjo pabandyti ir patys. Apžiūrėjo nuaustus rankšluosčius, skaras, šalius, takus, juosteles, megztas riešines, net Lietuvos vėliavą. Po to galėjo susipažinti su visu procesu, kol sėkla tampa audiniu. Kaip užauginami linai, kaip juos reikia nurauti, surišti į pėdus, išdžiovinti. Kaip vėliau šiaudeliai nuimami, išbraukomi spaliai, laužomi, minami, šukuojami ir suverpiami. Vaikams buvo labai įdomu, parėję pasakojo vienas kitam, kad norėtų tokias stakles turėti. Galėtų visiems nuausti įvairių audinių.

Auklėtoja Virginija Navidanskienė.