Projektas „Valgau sveikai – žaidžiu žvaliai“

Ylakių vaikų lopšelyje darželyje vyko projektas „Valgau sveikai – žaidžiu žvaliai“. Projekto organizatorė grupės „Viščiukai“auklėtoja.

PROJEKTO TIKSLAS:

Sudaryti sąlygas vaikams plačiau susipažinti su vaisiais ir daržovėmis, jų gydomosiomis savybėmis, jų nauda vaiko ir suaugusio organizmui,formuoti sveikos gyvensenos, kaip visumos sampratą.

PROJEKTO UŽDAVINIAI:

• Supažindinti vaikus su maisto produktų įvairove, jų naudingomis savybėmis ir svarba žmogaus gyvenime;

• Ugdyti draugiškumą, sužadinti teigiamas emocijas. Skatinti vaikus įgyti daugiau žinių apie sveiką maistą;

• Plėsti supratimą apie vaistažoles;

• Propaguoti medaus, kaip saldumyno pakaitalo, vartojimą;

• Skatinti kasdien vartoti daržoves ir vaisius;

• Ugdyti tinkamus elgesio prie stalo įgūdžius.

LAUKIAMI REZULTATAI:

• Vaikai įgis naujų žinių apie sveiką mitybą, formuosis jų mitybos įpročiai, atitinkamos nuostatos maitinimosi atžvilgiu;

• Bus puoselėjamas draugiškumo jausmas;

• Tėvai bus paskatinti peržiūrėti savo šeimos mitybos įpročius;

• Vaikai susipažins su daržovių ir vaisių įvairove, jų grožiu, gydomosiomis savybėmis;

• Vaišindamiesi mokinsis mandagumo, paslaugumo, ramaus tarpusavio bendravimo;

• Projekto užduotys skatins vaikų kūrybiškumą.

MITYBOS SVARBA DARŽELYJE:

Ikimokykliniame amžiuje vaikai sparčiai vystosi. Būtent todėl kasdien jiems reikia gauti daug ir įvairių maisto medžiagų. Žinoma, augant vaikui, didėja jo noras būti savarankišku ir pačiam priimti sprendimus, pavyzdžiui, pasirenkant maistą. Suaugusieji labai rūpinasi vaiku ir pyksta, kad vaikas nevalgo, kas jam pagaminta, o renkasi ne visai sveiką maistą.
Deja, negalima bausti ar versti vaikus valgyti to, kas jam pagaminta. Tačiau reikia ieškoti būdų ir formų, kaip išspręsti šią problemą. Ikimokyklinis amžius ypatingas tuo, kad tuomet formuojasi vaiko maitinimosi stereotipai, valgymo įpročiai ir vienokios ar kitokios nuostatos mitybos atžvilgiu.

SVEIKOS MITYBOS PAGRINDAI:

Už vaiko sveikatą, jo visavertį augimą yra atsakingi žmonės, esantys jo artimiausioje aplinkoje – tai tėvai ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos pedagogai. Visų pirma, jie patys turi būti susipažinę su sveikos mitybos principais ir jų laikytis. Tik tuomet galima kalbėti apie jų ugdomo vaiko sveiką mitybą.

PROJEKTO ORGANIZATORĖ:

Auklėtoja Vaida Narkienė.

PROJEKTO DALYVIAI:

Viščiukų“, „Bitučių“, „Kiškučių“, „Meškučių“, Boružiukų“ grupių vaikai ir auklėtojos, Mosėdžio lopšelio darželio bendruomenė.

PROJEKTO VYKDYMO LAIKAS:

2013 m. balandžio 22-26 dienomis.