Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

STEAM ugdymas be sienų – „Vandens eksperimentai“

Galima teigti, kad STEAM ugdymas vyksta natūraliai kiekvieną dieną, kai vaikai žaidžia, tyrinėja, išbando naujus dalykus. Tradicinę veiklą grupėje pakaitėme į eksperimentų ir tyrimų užsiėmimus laboratorijoje, kurią trumpai įkūrėme lauke. Veikloje matavome formas, dydžius, įvairių medžiagų būvius, tyrinėjome spalvas ir kūrėme naujas jas maišant, tirpinant. Lauko laboratorijoje susipažinome su vandens ir smėlio savybėmis, tyrinėjome vandens būvio pokyčius jį šaldant arba kaitinant. O ar žinojote, kad yra ir dramblių dantų pastos? Yra ir mes ją pasigaminome. Eksperimentas populiarus dėl to, kad demonstruojamas intensyvus garantuojančių putų išsiveržimas iš butelio ar kito indo, o susidaręs junginys labai panašus į dantų pastą. Pabandykite ir Jūs namuose jos pasigaminti.  Tik tada reikės ir drambliuko namuose…  Eksperimentų popietę baigėme  su didžiulę nuostabą vaikams sukėlusiu sausu ledu, kuris ėmė skleisti tirštą rūką ir pasklido po visą aikštelę. Po veiklos atsigėrėme  gaivinančių, kunkuliuojančių kokteilių, nes karšta buvo ne tik nuo saulutes spinduliu, bet ir nuo dienos įspūdžių.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigutė Jakštienė