„Baltasis badas“

Žiema, tai šaltas metų laikas. Vaikams ir suaugusiems ji suteikia daug džiaugsmo ir pramogų. O paukšteliams ir žvėreliams – daug vargo. Spaudžiant šalčiams ir iškritus gausesniam sniego kiekiui, miško gyventojams labai trūksta maisto. Tai išbandymas mūsų gerumui, atjautai. Vaikų širdelėse visada dega gerumo liepsnelė. Tik reikia ją uždegti, kad suliepsnotų didele liepsna, pavirstų gerais darbeliais. Nuo mažens reikia puoselėti gerumą, o vienas iš būdų – globoti gamtą.

Nuo šių metų sausio 14 d. vyksta Ylakių vaikų lopšelio darželio vykdomas projektas „Padėkime paukšteliams“. Projekto dalyviai Ylakių vaikų l/d ir Mosėdžio vaikų  l/d ugdytiniai, pedagogės, tėvai.

Projekto tikslas puoselėti vaiko fizines ir psichines galias globojant gamtą ir ugdant meilę jai.

Projekto uždaviniai:

• Ugdyti vaikų atsakomybę už gamtos likimą;

• Išgyventi naujai patirtų įspūdžių džiaugsmą;

• Lavinti vaikų saviraišką, kūrybiškumą, fantaziją gaminant lesyklėles iš antrinių žaliavų;

• Padėti ištverti žiemą arčiausiai gyvenantiems paukšteliams atnešant įvairiausio lesalo;

• Įtraukti šeimos narius į bendrą veiklą gaminant lesyklėles, atnešant maisto paukšteliams, žvėreliams;

• Kreiptis į seniūnijos medžiotojus, kurie padėtų suneštas lauktuves nuvežti į mišką.