Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠVYKA Į AKMENŲ MUZIEJŲ

Rugsėjo 27 dieną priešmokyklinės grupės „Boružiukai” vaikai lankėsi Respublikiniame Vaclovo Into Akmenų muziejuje ir sužinojo, kad tai vienintelis toks muziejus Lietuvoje, eksponuojantis įvairaus tipo unikalius,  atrinktus bei pargabentus iš įvairiausių pasaulio vietų akmenis. Tai muziejus, kurį savo rankomis įkūrė pats Vaclovas Intas padedant aplinkinių miestelių gyventojams. Priešmokyklinukai vykdami į ekskursiją turėjo tikslą: pamatyti Akmenų muziejų, įvairius akmenis, kuriuos naudoja žmonės statant namus, namų pamatus, pavėsines. Vaikai vaikščiojo po muziejų ir parką, kuris įkurtas Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, vaizdingame slėnyje. Vaikščiodami po slėnį, vaikai susipažino su akmenų parke augančiais medžiais ir krūmais, retais augalais, akmenų lauko ekspozicija bei nedidelėmis poilsio aikštelėmis, akmeninių skulptūrų skveru. Vaikščiodami po Mosėdžio miestelį ieškojo įdomių pastatų, išsiskiriančių iš kitų namų.

Aplankė ir Aleksandrijos seniūnijoje esantį Žemdirbio muziejų, kurį įkūrė V. Mitkus. Muziejuje vaikai susipažino su istoriniais eksponatais: senoviniais įrenginiais, prietaisais, įrankiais, baldais, namų apyvokos reikmenimis. Ekspozicijos pateiktos atstatytose rąstinėse klėtyse. Vaikus labai sudomino, kaip galima pastatyti klėtį iš rąstų, tyrinėjo, kokie pamatai, sienos, stogas. Laikas prabėgo nepastebimai, praleidę laiką įdomioje išvykoje, vaikai pilni įspūdžių ir įdomios patirties grįžo į darželį. Dalinosi patirtimi, ką matė, sužinojo, kas labiausiai patiko.  Parvykę statė namelius iš šiaudų, medžio, plytų, lankstė iš popieriaus, piešė.

Virginija Navidanskienė

Mokytoja metodininkė dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą