Rudenėlio šventė

Rudenį medžiai laukia ženklo – pirmųjų šalnų. Tada jie nusidažo įvairiausiomis spalvomis: raudona, geltona  ruda, aukso spalva. Rudenį iš sodo daržų nuimamas  visas derlius. Taip atsitiko ir Ylakių vaikų lopšelyje darželyje, kai susitiko du rudens personažai – svogūnėlis auklėtoja Vaida Narkienė ir slyvaitė – priešmokyklinės gr. pedagogė Rūta Freimutienė. Svogūnėlis įvažiavo su karučiu pilnu daržovių, o slyvaitė atėjo su dideliu krepšiu vaisių. Taip ir prasidėjo graži ir nuotaikinga rudenėlio šventė. Svogūnėlis vis porino apie savo daržo gėrybes, jų naudą ir vitaminus, o slyvaitė nepasidavė ir aiškino, kad vaisius vaikai labiau mėgsta ir turi gausybę vitaminų. Bet šį jų ginčą padėjo išspręsti priešmokyklinės “ Meškučių“gr. vaikai, kurie buvo bulvytėmis ir padainavo dainelę apie vitaminus. Šoko bulvyčių ratelį, rinko bulves į maišiuką ir papasakojo kokios jos yra naudingos. Patys mažiausi lopšelio „ Viščiukų“ gr. vaikai – pupsojo pasipuošę moliūgėlių karūnėlėmis. Turėjo atlikti nelengvą užduotį- paridenti didžiulį moliūgą, kuris užaugo svogūnėlio darže. Auklėtoja papasakojo, kokie jie yra neišsenkantys vitaminų šaltinis. Svogūnėlis uždainavo –„ pasiėmęs kiaurą rėtį ėjo senis pupų sėti, kol prie daržo jis priėjo visos pupos išbyrėjo. Bet atidi slyvaitė spėjo surinkti visas pupas ir parsivedė ant scenos „Bitučių“ gr .vaikus – pupeles. Svogūnėlis vis teiravosi, kokių vitaminų turi jos. Vaikai padainavę ir pašokę, turėjo aižyti pupeles, kurias atidavė svogūnėliui, kad pasėti neužmirštų pavasarį. Dainingasis svogūnėlis vėl užtraukė dainelę apie agurkėlį, kuris bijojo smailių stogų. Bet slyvaitė nepasidavė  užminė mįslę ir parsivedė visą pulką agurkų – tai „Kiškučių“ gr. vaikus.  Nors jau ir šalta, bet agurkėliai užsikloję lapeliu atrodė šauniai. Papasakojo, kuo jie mums naudingi ir reikalingi. Palinksminę mus, turėjo atspėti daržoves ir vaisius, kuriuos svogūnėlis traukė iš savo karučio. Slyvaitė  sumani ir pačiam svogūnėliui liepė nusisukti ir suskaičiuoti daržoves, o pati tuo metu surado prieglobsti pas   žirnius – tai priešmokyklinės „ Boružiukų“ gr. vaikus. Kai ją surado, ji grižo ne viena, o su visa žirnių kompanija, kurie papasakojo visiems, kokie vitaminai gyvena žirniuose. Po pasirodymo slyvaitė  patikrino jų žinias, nes užminė eilę mįslių, kurias jie gana šauniai žinojo. Slyvaitė nieko nelaukdama pasikvietė dar būrį vaikučių atvykusius iš Pašilės – tai „Obuoliukų“ gr.vaikai, kurie  buvo pasipuošę karūnomis ir apsiaustais vaizduojančiais obuolius. Padeklamavo eilėraštuką, pažaidė ratelį, rideno obuolius ir žinojo, kad visi mėgsta valgyti juos ir kokie yra vitaminai. Po šventės laukė  visų vaikų ir tėvelių gausūs stalai, paruošti rudens gėrybėmis. Išradingi kiekvienos gr.tėveliai pagal vaikų pavadinimus – moliūgai, pupos, žirniai, agurkai, bulvės, obuoliai – paruošė patiekalus iš tų vaisių ir daržovių. Ir viskas buvo iš savų sodų ir daržų, kurie savo darbščiomis rankomis jas užaugino ir prižiūrėjo, kurių dėka visi vaišinomės.