ŠV. AGOTA, DUONOS DIENA

„Verkia duonelė tinginio valgoma“ – sakoma lietuvių liaudies patarlėje. Ylakių darželyje duonelė neverkia, nes vaikučiai  nuo pat ryto dirba, pluša, juda, kruta ir savo mažomis rankelėmis duonelės užsitarnauja. Tik ne dažnas susimąsto ar lengvai ta duonelė atkeliauja ant mūsų stalo. O tai sužinojome minėdami Šv. Agotos dieną. Mokytojos V. Narkienė ir R. Skurvydienė paruošė skaidres apie duonelės kelionę nuo grūdo iki stalo, kuriose vaikai pamatė kiek seniau rankų darbo buvo  įdėta ir kaip šiais laikais, galingos technikos pagalba,  auginama duonelė. Žiūrėjo vaizdo įrašus, spėjo mįsles, klausėsi patarlių ir lietuvių liaudies  pasakos „Ar jau galima valgyti“. Sužinoję apie ilgą ir sunkų duonos kelią, su nekantrumu ragavo duonelės: kas su užtepėlėmis, kas su medumi, kas juodą, kas šviesią, kiekvienam pagal skonį. Skanavo ir džiaugėsi, kad turime duonos. Tikimės, kad vaikystėje įskiepytos žinios ilgam liks atmintyje, formuos vaikų pagarbą duonai ir žmonėms savo sunkiu darbu ir išlietu prakaitu auginantiems duonelę.

 

Mokytojos metodininkės V. Narkienė ir R. Skurvydienė