PROJEKTAS „MOLIŪGĖLIO KELIONĖ LINK ŽIBINTO“

Šeimų ir pedagogų kūrybiškumo projektas „Moliūgėlio kelionė link žibinto“ prasidėjo pavasarį. Šio projekto tikslas – suteikti vaikams pažinimo džiaugsmą auginant moliūgus nuo sėklytės iki brandaus augalo, sujungti tėvus bei įstaigos bendruomenę bendrai ugdomajai veiklai. Vaikai savo namuose, padedami tėvelių, pasėjo moliūgo sėklytę ir laukė pasirodant daigelio. Tada  visą vasarą  augino, prižiūrėjo, sužinojo, ko reikia, kad moliūgas augtų, žydėtų, vestų vaisius. Rudenį moliūgai atriedėjo į darželį. Vaikai su mokytojomis darželio žaidimų aikštelėje surengė įspūdingą moliūgų parodą – „Svečiuose oranžinis moliūgas“. Visa darželio bendruomenė džiaugėsi  įvairių spalvų, dydžių ir formų moliūgais – daržo karaliais. Ugdytiniai sužinojo apie šios daržovės  sukauptas medžiagas, kurios labai naudingos žmogaus organizmui. Ne tik sužinojo, bet ir turėjo galimybę pasivaišinti moliūgų patiekalais, kuriuos gamino mamos kartu su vaikučiais.

Įsibėgėjus rudeniui, kai oras tampa vis  šaltesnis, kai vis ilgesnis tamsos metas, norisi kažko ryškaus ir šviesaus, todėl paskutinę spalio mėnesio savaitę, buvo suorganizuota moliūgų žibintų paroda. Pakvietėme visus įstaigos tėvelius, darželio bendruomenę dalyvauti šioje parodoje. Vaikai kartu su mokytojomis ir tėveliais skaptavo moliūgus ir papuošė takelį į darželį. Kūrybiškumas bei fantazija pranoko mūsų lūkesčius! Išrikiuotais moliūgais tarsi meno kūriniais džiaugėsi visi tiek dieną, tiek vakare. Kiekvienas praeidamas šiuo taku gavo spindulėlį šviesos ir šilumos, kuri praskaidrino nuotaiką.

Ačiū kūrybingiems, išradingiems vaikų tėveliams ir darželio mokytojoms.

Vyresn. mokytoja V.  Gerikienė