EDUKACINĖ PROGRAMA „MAGIŠKI KIAUŠINIAI“

Tai unikalus projektas skirtas tiems, kurie nori išvysti mažą stebuklą – skylančius kiaušinius ir iš jų išsiritančius mažus viščiukus. Projekto tikslas – supažindinti ir parodyti, kaip iš paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, išsirita nauja gyvybė.

Projektas mūsų darželyje vyko nuo rugsėjo 28 iki spalio 9 dienos. Į darželį buvo atvežta visa reikalinga įranga viščiukų išsiritimui ir tolimesniam jų auginimui. Atvežti kiaušiniai pradėjo skilti,  ir viščiukai išsiperėjo per  kelias dienas. Visų grupių vaikai turėjo galimybę iš arti pamatyti gyvybės atsiradimą, stebėti bejėgį, ką tik išsiritusį paukštelį ir laikyti rankose jau sutvirtėjusį ir paaugusį viščiuką. Per visą edukacijos laiką grupės vaikučiai aiškinosi gyvybės atsiradimo paslaptis, nagrinėjo paukščių sandarą, stebėjo viščiukų augimą. Ugdytiniams buvo įdomu, kad viščiukai yra skirtingų spalvų ir dydžių. Edukacinei programai baigiantis, atsirado ir viščiukų „mama“. Perinčią vištą turėjo viena darželio darbuotoja,  pas kurią ir iškeliavo mūsų globotiniai.

Šis projektas – tai dvi savaitės neišdildomų įspūdžių mažų pūkuotų kamuoliukų draugijoje!

 Mokytoja metodininkė V. Narkienė