EKOLOGIŠKAME PIENININKYSTĖS ŪKYJE

Projekto „Mes gamtai, gamta mums“ pažintines keliones užbaigėme Herkaus tėvelių karvių  ūkyje. Dvi grupės – priešmokyklinukai „Boružiukai“ ir ikimokyklinukai „Kiškučiai“ drąsiai nusiteikę išvyko pažiūrėti, iš kur gaunamas pienukas, kuris vaikų mėgstamas ir jiems reikalingas. Įėjus į fermą mus pasitiko 90 karvyčių ir šiek tiek nemalonus mūsų nosytėms kvapas, bet greitai apsipratome. Herkaus tėveliai parodė, kaip mechanizuotai melžiamos karvės, papasakojo, kuo jos  šeriamos. Vaikai atkreipė dėmesį, kad visos karvytės beragės. Mums paaiškino, kad tai pieninių karvių veislė – Holštein.  Kai karves pamelžė ir išleido į ganyklą, mes nuėjome pažiūrėti, kur tas pienas linijomis subėga. Ogi radome didelį šaldytuvą, iš kurio kaip tik jau pienas tekėjo į pienovežį „Žemaitijos pienas“. Šeimininkė papasakojo, kad iš pieno gamykloje gamina įvairią produkciją: varškę, jogurtą, grietinę, kefyrą, sviestą, kuriuos mes perkame parduotuvėje.

Kai jau viską pamatėme, sužinojome, šeimininkai mus pavaišino blynais su pienuku. Sočiai užkandę, padėkojome Herkaus tėveliams ir laimingi grįžome į darželį.

Mokytoja metodininkė Vaida Narkienė