Šventinis rytmetys „Mes mylim savo kalbą“

Vasario 18 – 27 dienomis darželyje vyko veiklos grupėse, skirtos lietuvių kalbos dienoms. Veiklas vedė vyresn. logopedė Loreta Petrutienė. Jau pirmomis dienomis darželis pasipuošė raidelėmis, žodeliais, kurie yra patys brangiausi ir svarbiausi. Grupėse vaikai mokėsi garsų tarimo, pirštelių žaidimų, dėliojo raidelių, žodelių takelius. Smagu buvo žaisti įvairius kalbinius žaidimus: „Raidelių mankšta“, „Parašyk raidę ant nugaros ir atspėk“, „Pasakyk, kas ne taip piešinėlyje“, „Supainiotas eilėraštis“, „Skaitymas abiem rankomis“, „Pavadink gyvūną iš trijų žodžių“, „Vardų erzinimai“, „Vardų medžiai“.

Vasario 28d. vyko šventinis rytmetys „Mes mylim savo kalbą“. Kiekvienos grupės vaikai pasipuošė raidelėmis-balsėmis, kurios lietuvių kalboje svarbiausios ir dainingiausios. Dainuodamos balses prisistatė  grupės, tuo pačiu padarėme artikuliacinę mankštą. Tada logopedė priminė mūsų kalbos aparato svarbiausias pareigas – ką kalbant daro akytės, burnytė, ausytės. Kai jau žinome pareigas, reikia atlikti rimtus darbus. Vaikai klausėsi eilėraščio, iš kurio turėjo suprasti, koks mums pats svarbiausias žodis. Tą žodį kiekviena grupė dėliojo iš raidžių. Tai – LIETUVA. Baigiant gražią šventę logopedė palinkėjo vaikams pirmiausia mokytis savo lietuvių kalbos, o paskui susidomėti ir kitomis. Nes nuo seno lietuviai brangino savo kalbą, tad branginkime ir mokykimės.