Miško takeliu

Taip jau yra, kad po naujų metų iškrinta daug sniego ir užklumpa  šaltukas. Pašalus sniegas apkloja žemę kieta, suledėjusia pluta. Ji trukdo per sniegą bristi stirnoms, zuikučiams, šernam. O paukšteliams nuo rudens lankantiems mūsų lesyklėles, vasaris jiems – sunkiausias metas, jei nors vieną dieną jų nelesinsim, išalkę jie gali žūti. Vasario   27 dieną lengvam šaltukui kandant į žandukus, keliavome į Viršilų pušyną, o miške vaizdas labai gražus, pamažu aptirpęs sniegas, bundantys skruzdėlynai ir pro medžių šakas besibraunantys saulutės spinduliukai. Žinoma, svarbiausia mūsų tos dienos misija buvo – nunešti maisto miško žvėreliams ir paukšteliams, kuriems dabar sunku jo rasti, nes sniegas miške dar neištirpęs, kai kur matėsi net ledas užklojęs  žemę. O vaišių miško gyventojams buvo įvairių: morkų, obuolių, bulvių, grūdų ir t.t.

Atsisveikindami su mišku dar apžiūrėjome sniege esančias gyvūnėlių pėdutes ir palikome savo viltis, kad maistą jie ras ir jų pilvukai bus sotesni. Žinoma, savo pilvukus palepinome ir mes, atsigėrėme karštos arbatos ir valgėme sumuštinių.

Mokytoja S. Jakštienė