Rytmetinė pramoga Pusiaužiemis

Žiemos vidurys būna sausio 25 dieną. Žmonės sakydavo, kad per Pusiaužiemį meška išlenda iš olos. Jeigu diena saulėta, barsukas mato šešėlį ir lenda atgal atbulas į olą slėptis, gula ant to paties šono, – tada sniegas jau greit prasmegs. Jei apsiniaukę, barsukas pavaikšto po mišką ir grįžęs kietai įminga ant kito šono, – tada pavasario teks dar ilgai laukti.
Tądien meška ant kito šono verčiasi ir pradeda žįsti kitą leteną.

O mūsų darželio vaikai, kartu su miško pelėdomis, (mokytojomis R.Skurvydiene ir V.Narkiene) tą dieną apsilankė „miške“. Pelėdos pasekė vaikams pasaką, papasakojo apie pusiaužiemį, tos dienos orų pranašus. Ir tada visi vaikai ėmė ieškoti pusnyje miegančių meškiukų didelių, mažų, spalvotų. Pelėdos pasiūlė juos pažadinti iš žiemos miego, tad vaikai kartu su meškučiais darė mankštą, žaidė žaidimus ir linksmai pašėliojo.

Mokytoja-metodininkė V. Narkienė