DARŽELYJE ADVENTINIŲ VAINIKĖLIŲ PARODA

Puoselėdami  etnokultūros tradicijas lapkričio paskutinę savaitę   lopšelio-darželio bendruomenė adventą pradėjo netradiciškai. Ruošėsi  adventinių vainikėlių pynimui. Adventas – susikaupimo ir laukimo metas, kuomet krikščionys ruošiasi didžiausiai metų šventei – kūdikėlio Jėzaus gimimui – Kalėdoms. Mažiesiems ši šventė, tai  Kalėdų Senelio laukimas. Darželio kolektyvas pakvietė savo ugdytinių tėvelius į  adventinių vainikėlių gaminimą. Tai svarbu, kad gali pabūti kartu, pabendrauti, pasidalinti gerumu, pasidžiaugti vaikais, jų kūryba, dalinti patirtimi, grožėtis vienas kito pintais vainikais.

Puoselėjant tradicijas, kartu siekiama ir naujovių, ugdomas kūrybiškumas, sudaromos sąlygos kompetencijų plėtotei, naujų idėjų įgyvendinimui. Vainikus pynė visose grupėse. Susirinkę vainikų pynėjai susinešė  įvairių žaliavų: šieno, samanų, eglių, pušų, kadagio šakelių, džiovintų uogų, kankorėžių,  bei gerą, darbingą nuotaiką…  Vainikai buvo puošiami pagal kiekvieno fantaziją, tačiau adventiniams vainikėliams būdingos žemiškos, ramios spalvos ir natūralios medžiagos. Advento vainikas namuose ar įstaigoje ir jį puošiančios žvakės simbolizuoja Kristaus laukimą, padeda mums skaičiuoti laiką, likusį iki Kalėdų, kviečia maldai, susikaupimui, geriems darbams, suteikia namams jaukumo.Tėveliai pamatė, kokie svarbūs įvykiai vyksta įstaigoje, kaip puoselėjamos tradicijos. Buvo surengta adventinių vainikėlių paroda.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė V. Navidanskienė