Mažais žingsneliais pasukome metų darbų ratą

Lapkričio 8 dieną, “Kiškučių” grupės vaikai, kartu su mokytojomis V. Žutautiene ir S. Jakštiene,  tęsdami projektą “Sukasi metų darbų ratas”, jo vairą pasuko link Gėsalų pusės. O ten tikrai yra ką pamatyti…

Vykdomas socializacijos projektas  pamažu kaip ir rudens darbai sukasi į pabaigą, tačiau norint, kad vaikai praktiškai susipažintų su kasdieniais žemės ūkio darbais, pasėlių auginimo technologijomis bei jų priežiūra, žemės ūkio technika,  vien teorinių žinių nepakanką, viska reikia pamatyti savo akimis, paliesti rankomis, išbandyti ir pajausti.

Gėsaluose aplankėme E. Karečkos vadovaujamoje žemės ūkio bendrovėje. Čia mus pasitiko D. Čičirkienė ir vienas iš traktoristų, kurie kvietė plačiai atmerkti akis ir pasiruošti pilnai įspūdžių popietei. Pirmiausia apžiūrėjome  galingą techniką, traktorius – John Deere. Vaikai buvo pakviesti vidun, galėjome savo rankutėmis paliesti vairą, pasigrožėti technikos miktukų gausa, o kai dar traktorius pajudėjo iš vietos ir pavėžino vaikus – abejingų visai neliko. Mažais žingsniukais pajudėjome link didžiulio angaro, kuriame anot D. Čičirkienės technika ilsisi ir ruošiasi giliam žiemos miegui. Vos atidarę duris išvydome –  žolės pjovimo ir paruošimo techniką. Ją atidžiai apžiūrėjome ir klausėme, kokie jų veikimo principai, kokį darbą atlieka tam tikra techniką.

Kaskart vis labiau vystantis ir tobulėjant įvairiausioms technologijoms, norėtųsi jog mūsų vaikai nepamirštų, jog buvome ir esame žemdirbių tauta. Be to, nežiūrint visų technologijų progreso, norime, kad mūsų ugdytiniai suvoktų, kad savo žemėje ir savo rankomis išauginti vaisiai, daržovės – sveikiausia ir skaniausia. Norime ir skatiname, kad vaikai kuo anksčiau tai suprastų. Todėl neabejoju, kad ši išvyka, kur vaikai galėjo pamatyti, paliesti, pajausti ir bent šiek tiek suvokti, kaip ir kuo gyvena žemę dirbantis žmogus, paliko jiems neišdildomą įspūdį, daug gerų emocijų ir gražių minčių. Nuoširdus ačiū D. Čičirkienei, kuri praturtino vaikų žinių bagažą pasidalindama savo žiniomis, patirtimi, laiku…

Mokytoja S. Jakštienė.