Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

Kaziuko mugė

Gurgu Gurku į Kaziuko turgų.

Kiekvieną pavasarį į Ylakių vaikų darželį atkeliauja Kaziukas, ir ne tuščiomis, o nešinas visu kermošiumi. Šiemet mugė buvo skirta lietuviškoms tarmėms paminėti, pristatant ir puoselėjant savo regiono tarmę t.y žemaičių tarmę. Mugę eilėmis apie pavasarį atidarė  darželio auklėtojų inscenizuotas vaidinimas kaip Kazytė su vyrų Kazimieru ruošėsi į turgų. Šventėje aidėjo žemaičių tarmė ir skambėjo vaikučių išmoktos šiam  kraštui būdingos dainos. Skaniausių pyragų kvapo, smagių melodijų ir pirkėjų minios klegesio prisipildė visa salė.  Į šventę atvyko ne tik mamytės ir tėveliai, bet ir Ylakių senelių globos namų atstovai. Visi, tą dieną susirinkę į Kaziuko mugę, galėjo ne tik  pasigrožėti, bet ir įsigyti  vaikų  darbelių, kuriuos ištisus metus jie su meile ir išmone darė, gamino. O darbelių būta įvairių įvairiausių – megztų, nertų, siūtų, siuvinėtų,… Tradiciškai lankytojams Kaziuko mugė, tai gera proga pasiruošti artėjančioms Velykoms ar tiesiog galimybė įsigyti kokį nors rankų darbo buitinį „rakandą“. Už prekystalių gražiausius rankdarbius, ir kitokias grožybes siūlė:  obuoliukų viščiukų, bitučių, kiškučių, meškučių ir boružiukų grupės.  Kas savo pilvą norėjo pamaloninti, tas galėjo rasti įvairių skanėstų – pyragų, pyragaičių, sausainių  Tą dieną šurmulio ir geros nuotaikos Ylakių vaikų darželyje netrūko  – kas pardavinėjo, kas pirko, kas lygosi, kas nesilygo, kas tik akis ganė… Ir kai pagaliau pilvukai prikimšti, o krepšeliai pilni, Kaziukas tyliai susirenka apytuštį maišelį ir iškeliauja… Tačiau visi gerai žinome, kad kitą pavasarį jis vėl grįš su kupinu krepšiu.

Auklėtoja Sigutė Rušinskytė