„VAIKŲ OLIMPIADA – 2022“ YLAKIUOSE

Siekdami įgyvendinti aktyvios mokyklos – mūsų atveju Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelio–darželio planą, aktyviai įsitraukėme kiekvieną dieną sportuoti ir gerinti vaikų fizinį aktyvumą. Mūsų visų atsakomybė nuo mažens ugdyti veiklią, visapusišką asmenybę, atskleisti jos įgimtas galias ir jas išvystyti. Vedini šių tikslų darželyje vaikai sportuoja kasdien, visada stengiamės, kad sportinės veiklos ir užsiėmimai būtų laukiamas procesas. Tai ypač svarbu ikimokyklinio amžiausvaikams,kurie intensyviai auga ir tobulėja. Jiems būdingas didelis judėjimo poreikis, kuris yra prigimtinis, o ne suvokiamas sąmoningai. Pagal „Aktyvios mokyklos“ plano įgyvendinimą gegužės 11 dieną, Ylakių vaikų lopšelis-darželis organizavo rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų saviraiškos sporto renginį, kuris vyko Ylakių gimnazijos stadione – „Vaikų olimpiada – 2022“ . Visus dalyvius pasitiko nuotaikingi personažai klounai, šventės organizatorės – mokytojos Rūta Freimutienė ir Valerija Kurbatovienė. Į olimpines žaidynes sportininkai atvyko iš Mosėdžio lopšelio-darželio – „Mosėdžiukai“, Barstyčių mokyklos – „Barstytoka“, Skuodo lopšelio-darželio – „Buratinai“, Ylakių lopšelio-darželio -„Kiškučiai“. Visus susirinkusius sveikino įstaigos direktorė Živilė Rancienė, kuri palinkėjo geros nuotaikos, ištvermės, vikrumo, aktyvumo ir sėkmingai sudalyvauti visose rungtyse. Skambant nuotaikingai muzikai visi dalyviai apžygiavo olimpinį draugystės ratą, po trumpos bendros mankštos vyko komandinis prisistatymas, o po to sėkmingai startavo olimpiados rungtys. Mažieji sportininkai sudalyvavo visose rungtyse, buvo daug juoko, emocijų, susikaupimo, ryžto, vikrumo, greičio, taiklumo ir smalsumo. Po renginio vaikai vaišinosi gaivinančiomis sultimis, skaniausiomis bandelėmis, bei bananais. Olimpiados dalyviai buvo apdovanoti prizais bei diplomais.

Dėkojame visiems dalyviams, pedagogams ruošusiems vaikus, atlydėjusiems, bei palaikiusiems. Ačiū už savanorišką veiklą Ylakių gimnazijos mokinėms. L Piečiutei, J. Dirkstytei, M. Stonytei, G. Razmaitei.

Tikimės, kad šis renginys, vaikų sporto olimpinės varžybos darželinukams – taps pirmieji, bet ryžtingi ir aktyvūs žingsniai link tradicinių olimpinių vaikų žaidynių Ylakiuose.

Ylakių vaikų lopšelio darželio mokytoja metodininkė   Rūta Freimutienė