Skuodo rajono Ylakių vaikų lopšelis-darželis
 

PROJEKTAS „PASĖROKOUKEM ŽEMAITĖŠKĀ“

 Logopedė Loreta Petrutienė darželyje organizavo liežuvio pasakėlių projektą „PASĖROKOUKEM ŽEMAITĖŠKĀ“, kuris vyko 2022 m. vasario 8 d. – vasario 25 d. Liežuvio pasakėlė – tai smagi žaidybinė ir dar žemaitiška artikuliacinė mankšta. Jos tikslas – išmokti tam tikrus artikuliacinio aparato organų judesius, reikalingus taisyklingam garsų ištarimui. Artikuliaciniam aparatui priklauso: lūpos, liežuvis, apatinis žandikaulis, minkštasis gomurys.

Kiekvienai grupei logopedė sukūrė po žemaitišką liežuvio pasakėlę. Pirmą ir antrą savaites kiekviena grupė mokėsi liežuvio mankštos-pasakos: grupėje „Bitutės“, „Pasaka iš kvartūga“, „Pasaka iš kepōrės“ grupėje „Kiškučiai“, „Pasaka iš viedra“ lopšelio grupėje „Spinduliukai“, „Pasaka iš maiša“ grupėje „Drugeliai“ ir „Pasaka iš krēžė“ priešmokyklinėje grupėje „Boružiukai“. Trečią savaitę pagal savo sekamas pasakas grupės „Boružiukai“, „Kiškučiai“ ir ‚Bitutės“ vaikai kartu su logopede kūrė joms iliustracijas. Visi trys kūrybiniai darbeliai dalyvavo respublikinėje vaikų, turinčių kalbos ir kalbėjimo sutrikimų, kūrybinių darbų parodoje „Linksmosios liežuvio pasakėlės“. Parodą organizavo Vilniaus rajono Nemėžio vaikų lopšelis-darželis.

Kūrybiniai darbeliai papuošė logopedės kabineto sieną virš veidrodžio. Tai darbo vieta ir vaikams, ir logopedei. Nes veiksmingiausia liežuvio mankšta prie veidrodžio, kai matome save ir atliekamus artikuliacinio aparato judesius. Siūlau ir tėveliams paskaityti žemaitiškas pasakas ir pabandyti atlikti liežuvio mankštą. Visi žinom, kad mankštintis – sveika.

Logopedė Loreta Petrutienė